fbpx
Co robić w życiu

Moc osobista, jak ją odkryć?

Życie to wyjątkowy czas. Dlatego warto szukać swoich dróg i mieć odwagę nimi iść. Ten tekst to recepta, jak odkryć moc osobistą i znaleźć pomysł na siebie, by iść przez życie własną drogą.

Ważne pytanie

Zadam Ci pytanie. Jakie są twoje talenty i mocne strony? Czy znasz na nie odpowiedz? Czy masz pustkę w głowie i udzielenie odpowiedzi wydaje ci się trudne?

Kiedy ja zadałam sobie takie pytanie, nie umiałam na nie odpowiedzieć. Paradoksalnie po kilkunastu latach pracy zawodowej, w której odnosiłam sukcesy, w głowie miałam tylko szczątki informacji. To mnie kompletnie zaskoczyło. Wtedy zaczęłam drążyć temat. Jak się okazało większość nas, nie zna odpowiedzi na pytanie o swoje talenty i mocne strony. Nie mamy podstawowej wiedzy na swój temat, która jest tak cenna. Nie wiemy kim jesteśmy, a co ważniejsze, kim możemy się stać oraz co dzięki temu możemy zrobić ze swoim życiem.

Brak pomysłu na siebie?

Chcesz zmienić swoje życie i nie wiesz, jak to zrobić? Masz dość dotychczasowej pracy, ale nie wiesz co możesz robić? Stoisz w miejscu, myślisz, szukasz i ciągle nic.

Znam to uczucie. Ja stanęłam przed takim dylematem po urodzeniu dziecka. Byłam na urlopie macierzyńskim i miałam poczucie, że moja stara praca nie pasuje do mojego nowego życia. Nie chciałam oddać dziecka do placówki od 7:00 do 18:00. Chciałam przy nim być i patrzeć, jak rośnie. Jednocześnie nadal chciałam być aktywna zawodowo. Tylko nie wiedziałam co, mogę robić (innego niż dotychczasowa praca). „Co tu wymyślić?” – to pytanie cały czas odbijało mi się echem w głowie. Jak potem się okazało nie byłam w tym osamotniona.

Spotykałam mamy, które mówiły, że nie chcą wracać do starej pracy. Dziewczyny, które chciały znaleźć pomysł na nową pracę. Bardzo często w naszych rozmowach pojawiało się stwierdzenie, że stoją w miejscu i nie wiedzą, co mogą robić. Często tak się dzieje. Stoimy w miejscu lub płyniemy z prądem. Tkwimy na stacji lub wsiadamy do pociągu, który podjeżdża, nie wiedząc czy to nasz pociąg. Nie wiemy gdzie jedzie i czy to ten kierunek. Oczywiście możemy w takiej sytuacji mieć szczęście i trafić na malownicze wyspy, ale częściej taka podróż kończy się na manowcach.

Odkryj swoją Moc

Odkrywanie swojej Mocy osobistej to misja odnalezienia siebie. To podróż w dwóch kierunkach. Do wnętrza, żeby zbadać co drzemie w Tobie i na zewnątrz, by zbadać możliwości w świecie wokół. Podróżując do wnętrza dowiesz się, co jest dla ciebie w życiu ważne, czyli jakie są twoje wartości. Z nich płynie to, czego chcesz w życiu. Jak chcesz żyć, o czym marzysz. Kiedy wartości kształtują twoje życie jest one zgodne z Tobą. Czujesz się szczęśliwa i spójna. Jesteś autentyczna dla samej siebie. Idziesz swoją własną drogą. Do budowy takiego życia, potrzebujesz cegieł, które nazywamy talentami i mocnymi stronami. Dlaczego? To one powodują, że kiedy coś robisz czujesz radość. Czujesz, że to co robisz daje ci szczęście i poczucie sensu. Dzięki temu żyjesz tak, jak chcesz. Dlatego odpowiedz na pytanie „kim jestem?” to fundament odkrywania Mocy osobistej.

Z kolei podróżując na zewnątrz sondujesz otoczenie. Celem tej wyprawy jest zbadanie świata dookoła. Kreatywne sprawdzenie, jakie masz możliwości i wykorzystanie ich.

Dzięki tym działaniom odkryjesz Moc osobistą, a w efekcie znajdziesz pomysł na siebie. Zbudujesz go na mocnych podstawach. Będzie zgodny z Tobą, a nie wymyślony. Będzie pasował do Twojego życia i przede wszystkim da ci poczucie sensu i szczęścia.

Aktywuj Moc!

Renata

P.S.

Chcesz odkryć swoją Moc osobistą, zapisz się na newsletter. Dzięki temu wyruszymy w tą podroż razem :).

Udostępnij ten wpis: