fbpx

Życie to wyjątkowy czas.
Wierzę, że warto szukać swoich dróg i mieć odwagę nimi iść.

Wspieram Cię w poszukiwaniu Twoich sposobów na życie i wytrwaniu w tej podróży.

Kilka słów o mnie

Cześć, nazywam się Renata Gerwatowska. Jestem kobietą, która sama chce dokonywać wyborów, jak żyję. W związku z tym, chcę świadomie dopasowywać swoją aktywność zawodową do sytuacji życiowej. Wierzę, że każda z nas, może zmienić swoje życie zawodowe.  Opowiem Ci moją historię…

 

Moja historia

Życie jest pełne możliwości. Jednak czasem trudno nam je dostrzec. Tak było ze mną. Kiedy urodziłam syna Antka, cały mój świat stanął na głowie. Początki były trudne. Rollercoaster pod tytułem macierzyństwo ruszył z impetem… Moje wartości się zmieniły. Stara praca straciła sens.

Miałam poczucie, że moja stara praca nie pasuje do mojego nowego życia. 

Chciałam żyć inaczej, po swojemu. Nie słuchać tego, co powinnam, czy muszę. Co radzi sąsiadka, teściowa czy koleżanka.

Pomyślałam — to nie praca będzie mi dyktować, jak mam żyć. Chciałam dopasować pracę do swojego życia, a nie odwrotnie. Praca nie będzie mi wyznaczać, ile czasu mogę spędzać z dzieckiem. Nie oddam dziecka o 7:00 do placówki i odbiorę o 18:00. Nie chcę tak żyć!!!

Zaczęłam szukać nowych możliwości. To nie było proste. Niestety nie mogłam nic wymyślić. Nic mnie nie przekonywało. Im dłużej szukałam, tym czułam się bardziej sfrustrowana. „To nie działa” – pomyślałam. Postanowiłam zmienić sposób działania. Podeszłam do tematu inaczej niż, do tej pory. Zamiast głowić się „co tu wymyślić”, zaczęłam od określenia swojego potencjału. Pomyślałam „jakie są najmocniejsze moje strony”. Zaczęłam szukać odpowiedzi na pytania kim jestem, jakie są moje wartości, jakie są moje mocne strony i talenty. To był strzał w dziesiątkę!

Zdałam sobie sprawę, że kluczem do sukcesu nie jest wymyślenie pomysł na siebie, tylko zajrzenie w głąb siebie i budowanie na swoich wrodzonych predyspozycjach, talentach  i mocnych stron. Pierwszy raz w życiu świadomie budowałam pomysł na aktywność zawodową na swoim potencjale naturalnym. Znalazłam pracę wykorzystującą moje predyspozycje. Poczułam się spełniona, bo z pracy czerpałam satysfakcję i mogłam spędzać czas z dzieckiem. Tego właśnie chciałam.

Ile ludzi, tyle takich historii i powodów zmiany pracy. Świat wokół nas nieustannie się zmienia. Jest to trudny moment, ale również w takiej chwili możesz znaleźć nowy sposób na zarabianie pieniędzy.

 

Wierzę, że każdy ma wiele możliwości wyboru nowej drogi zawodowej.

Najważniejsze, aby znaleźć tą najlepszą dla siebie w danej chwili. Pomyśleć nieszablonowo. Mieć odwagę sięgnąć po życie, jakie chcesz wieść!

Moja droga

Od 13 lat pracuję, jako manager sprzedaży w dużych firmach z branży farmaceutycznej. Swoją codzienną pracą budując pozycję najbardziej znanych leków OTC w Polsce. Doświadczenie na stanowiskach managerskich nauczyło mnie efektywnie wspierać innych w rozwoju osobistym. Pomoc w rozwoju kompetencji miękkich i twardych zawsze było dla mnie najważniejszym elementem mojej pracy. Dzięki wspieraniu w rozwoju członków moich zespołów odnosiłam sukcesy zawodowe. Umiejętności te rozwijałam kończąc szereg kursów i szkoleń w tym zakresie, dzięki którym mogłam łączyć nowo nabytą wiedzę z praktyką (poniżej lista wybranych szkoleń).

Jak się domyślacie, pracując w dużych firmach przez wiele lat, byłam bardzo aktywna zawodowo. Kiedy znalazłam się w nowej sytuacji „mam małe dziecko i chcę być aktywna zawodowo”, szukałam dla siebie nowych możliwości. Okazało się, że znalezienie nowego pomysłu na siebie, wcale nie było takie proste. Po prostu nie wiedziałam, co chcę robić.

W końcu zmiana perspektywy spowodowała, że ruszyłam z miejsca. Zaczęłam lepiej poznawać siebie i efekty mnie zaskoczyły. Nagle mogłam powiedzieć, jakie elementy danej pracy wykorzystują mój potencjał. Dzięki temu, świadomie wybrać nową drogę zawodową.

Teraz uważam, że nie ma jednej idealnej dla każdego ścieżki. Jest wiele możliwości, które czerpią z Twojej mocy.

Tajną bronią, która pozwalała mi latami być skuteczną, była moja umiejętność rozwoju ludzi i motywowania ich do działania. Dziś tą moc chce spożytkować inaczej, budując lepsze jutro dla osób takich jak Ty :).

Szukasz pomysłu na siebie?

Kliknij przycisk i poznaj metodę, dzięki której aktywujesz swoją Moc!