fbpx
nowa praca

Nowa praca?

Świat dookoła gwałtownie się zmienił. Żyjemy w trudnych czasach. Czasach, na które nie jesteśmy przygotowani. W tych okolicznościach szukasz nowej pracy. Nie ma znaczenia czy z własnej woli, czy „świat” narzuciły ci tę zmianę. Warto wykorzystać ten moment. Zachęcam Cię, rozpocznij szukanie pracy zgodnej z twoim potencjałem, czyli wykorzystującej talenty i mocne strony. Dlaczego warto to zrobić? Czy to obecnie możliwe? Pozwól się przekonać, że to słuszna droga – przeczytaj tekst.

Okoliczności przyrody

Zastanawiasz się, czy w obecnej sytuacji można szukać nowej pracy wykorzystującej moc osobistą. Kiedy suma na koncie gwałtownie topnieje a okoliczności przyrody są niekorzystne. W takich czasach raczej skłaniamy się ku znalezieniu, jak najszybciej zajęcia które zapewni nam spłatę kredytu, czy zapełnienie lodówki. Jest to oczywiste i jasne. Zapytasz, dlaczego w takim razie, chcę cię zachęcić do szerszego spojrzenia na sytuację? Odpowiedz jest prosta – bo warto!

Praca wykorzystująca moc osobistą, to praca oparta na twoich talentach, mocnych stronach, zgodna z tobą. Taka jest moja definicja. Takiej pracy nie szuka się jeden dzień. Z mojego doświadczenia wyniki, że dla każdego jest to własna podróż. Może ona trwać dni, tygodnie, miesiące a czasem nawet lata. Zależy to od stopnia poznania siebie, czyli znajomości swoich talentów, mocnych stron oraz wiedzy co daje ci energię w życiu. Każdy wyrusza z innego punktu i ma własną drogę do przebycia, nim dotrze do celu. Może być tak, że do osiągnięcia celu potrzebujesz skończyć studnia, które trwają np. 3 lata. Zapytasz, co mam jeść przez 3 lata? Tu docieramy do sedna sprawy. Znalezienie nowej pracy zgodnej z potencjałem może trwać dłużej lub krócej, w zależności od działań, jakich to wymaga. Może być tak, że szybko znajdziesz ją i zaczniesz nowy rozdział w życiu. Może być tak, że wiedząc już czego chcesz, osiągnięcie celu będzie wymagało czasu. Wtedy pracujesz, aby mieć co włożyć do garnka i jednocześnie nabywasz nowych umiejętności, aby ostatecznie się przekwalifikować.

Nowa praca – dlaczego warto?

Znalezienie pracy zgodnej z potencjałem wymaga trochę energii. Dlaczego warto? Mogłabym w tym momencie rozpisywać się o tym, że dzięki temu zrozumiesz kim możesz się stać, dowiesz się, jak możesz zmienić swoje życie, zyskasz poczucie sensu i celu, czy też zyskasz równowagę w życiu. Nie mogłabym oczywiście zapomnieć o aspekcie finansowym, czyli zwiększenie zarobków, żeby ostatecznie podsumować wszytko stwierdzeniem, że daje poczucie szczęścia. Natomiast, nie będę o tym wszystkim pisać. Nie dziś. Dziś chcę cię przekonać empirycznie. To znaczy, zamiast dużo o tym czytać, chcę żebyś coś przeżył. Zrób prostą rzecz. Dzięki temu doświadczysz, jak czuje się ktoś wykorzystujący swój potencjał. Potem już nigdy nie będziesz mieć wątpliwości, czy warto:).

Jedna rzecz

Zadanie jest proste. Zrób jedną rzecz w życiu, która wykorzystuje chodź, jedną twoją mocną stronę (jeśli nie znasz swoich mocnych stron, kliknij tu – to mała pomoc). Przykładowo, jeśli twoją mocną stroną jest uczenie innych, opowiedz o czymś ciekawym np. swojemu dziecku. Zainspiruj je, nową historią. Niech to będzie jedna prosta rzecz, którą zrobisz w ciągu dnia. Sprawdź, jak się czujesz w trakcie wykonywania jej i po ty, jak skończysz. Jeśli do wykonania tego działania użyjesz swojej mocnej strony, będziesz czuł się pełen pozytywnej energii. Będziesz po prostu szczęśliwy. Jak raz tego doświadczysz, zrozumiesz o co chodzi. Gdy poczujesz tę radość, jasnym się stanie dlaczego warto mieć pracę czerpiącą z twoich najlepszych zasobów. Powodzenia :).

Aktywuj Moc!

Renata

Udostępnij ten wpis: